Hasselaar, Prof. dr. J.M.-Beluisterde Schriftwoorden
Artikelnummer: 9789023904571 OverzichtBeluisterde schriftwoorden van prof. dr. J.M. Hasselaar, korte preekschetsen, meditaties over 69 bijbelteksten, als inspiratie voor predikanten.
Prof. dr. J.M. Hasselaar (1917-1992) was hoogleraar dogmatiek aan de Rijksuniversiteit Utrecht (eerst assistent van prof. dr. A.A. van Ruler later zijn opvolger).
'Met de titel Beluisterde Schriftwoorden heb ik willen uitdrukken, dat de onderhavige bijbelteksten niet individualistisch, maar wel op persoonlijke wijze gelezen en gehoord zijn. Het schijnt mij een gezonde overtuiging toe, dat naar de aard van het Schriftgezag de beluisterde stemmen in het bijbels getuigenis om een persoonlijk klankbord vragen in de arbeid van hun uitlegging en toepassing. Dus geen traditionalisme, maar evenmin individualistische willekeur.
De keuze van de bijbelse stof en een tekort aan samenhang zal wellicht enige bevreemding wekken. Van een keuze was eigenlijk geen sprake, omdat de meditaties geboren zijn uit opdrachten terwille van de luisterende gemeente en dus uit de arbeid, die op de kansel verricht moet worden. De hoop, dat er enige inspiratie van uitgaat voor jonge predikanten die 'het waagstuk der prediking' aan den lijve ervaren, heeft mij vrijmoedigheid gegeven deze bundel het licht te doen zien'.
Eertijds een studievrucht van lezen en luisteren, nu plukken wij de rijpe en smakelijke vruchten. Een werk dat werkt.
Schrijver
Prof. dr. J.M. Hasselaar
Titel
Beluisterde Schriftwoorden
Uitgever
Boekencentrum
Plaats van uitgave
's-Gravenhage
Jaar van uitgave
1988
Aantal pagina's
238 blz.
Bijzonderheden
Gebonden, naam voorin, in goede staat.
ISBN of EAN
9789023904571