Rijswijk, C. van-De man die niet buigen kon... (nieuw)
Artikelnummer: 9789463703581 OverzichtDe man die niet buigen kon door C. van Rijswijk vertelt over het leven van William Guthrie (1612-1661), met illustraties van Ella Bakker.
Vader Guthrie is trots op zijn zoon James. De jongen kan heel goed leren en zijn vader hoopt dat hij straks een belangrijke bisschop in de Anglicaanse kerk van Engeland wordt. Van die kerk is de Engelse koning het hoofd. Maar het loopt anders.
Tijdens het onderwijs van zijn leermeester dominee Rutherford geeft de Heere James een nieuw hart en hij wordt daarna van een afgescheiden kerk predikant. De afgescheiden kerken vinden het verkeerd dat een aardse koning hoofd van de kerk is. Dominee Guthrie waarschuwt daartegen. Niet de koning, maar de Heere Jezus is het hoofd van de kerk.
Tenslotte wordt hij, die niet buigen kan voor de koning, gevangen genomen en op 1 juni 1661 opgehangen. Zijn laatste woorden zijn met de oude Simeon: Nu laat Gij, Heere, Uw dienstknecht gaan in vrede.
Schrijver
C. van Rijswijk
Titel
De man die niet buigen kon...-Over het leven van ds. James Guthrie (1612-1661)
Uitgever
Gebr. Koster
Plaats van uitgave
Barneveld
Jaar van uitgave
2025
Aantal pagina's
44 blz.
Bijzonderheden
Gebonden, boek is nieuw.
ISBN of EAN
9789463703581
