Willigen, Dr. M.A. van-Christus volgen
Artikelnummer: 9789088970955 OverzichtChristus volgen van dr. M.A. van Willigen, een boek over doop en avondmaal in de Vroege Kerk, met niet eerder in het Nederlands vertaalde bronnen.
Christus volgen: hoe doe je dat? Een nog altijd actuele vraag, waar ook de eerste christenen al mee worstelden. In de praktijk kwam het voor hen vaak neer op jezelf verloochenen. Toch putte de kerk van Christus ook toen al troost uit de wetenschap dat Hij haar Hoofd is en dat Hij Zijn Kerk vasthoudt.
Dit boek gaat in op de vraag wat het in de Vroege Kerk concreet inhield om Christus te volgen. Wat betekende de doop voor de eerste christenen? Welke plaats had het avondmaal voor hen? Bij het beantwoorden van deze vragen wordt gebruikgemaakt van veel nog niet eerder in het Nederlands vertaald bronnenmateriaal en nog niet eerder in kaart gebrachte archeologische vondsten.
De teksten van de kerkvaders houden ook hedendaagse lezers een spiegel voor. Wat betekent het voor mij om christen te zijn?
Schrijver
Dr. M.A. van Willigen
Titel
Christus volgen-Doop en avondmaal in de Vroege Kerk
Uitgever
Groen
Plaats van uitgave
Heerenveen
Jaar van uitgave
2014
Aantal pagina's
340 blz.
Bijzonderheden
Gebonden, boek is in nieuwstaat.
ISBN of EAN
9789088970955

