-60%
Kooten, Ds. M. van-De vier mannen van Heidelberg (nieuw)
Artikelnummer: 9789033634239De vier mannen van Heidelberg van ds. M. van Kooten gaat op eenvoudige wijze in op de totstandkoming van dit gereformeerde belijdenisgeschrift, de Heidelbergse Catechismus.
Op 19 januari 2013 was het 450 jaar geleden dat Frederik III van de Pals zijn voorwoord schreef op de Heidelbergse Catechismus, die enkele weken later van de drukpers kwam en niet lang daarna ook in een Nederlandse vertaling op de markt kwam.
De bekendste figuren die bij de totstandkoming van de Heidelbergse Catechismus betrokken zijn geweest worden voor het voetlicht gehaald: Keurvorst Frederik III van de Pals, Zacharius Ursinus en Caspar Olevianus. Ze zijn in een Engelse beschrijving van de Heidelberger wel eens genoemd ‘the prince, the professor en the preacher’. De bekendste Nederlandse vertaler Petrus Datheen is in dit boekje niet vergeten.
Specificatie | Omschrijving |
---|---|
Schrijver | Ds. M. van Kooten |
Titel | De vier mannen van Heidelberg |
Uitgever | De Banier |
Plaats van uitgave | Apeldoorn |
Jaar van uitgave | 2013 |
Aantal pagina's | 127 blz. |
Bijzonderheden | Paperback, boek is nieuw. |
ISBN of EAN | 9789033634239 |