Lester, Toby-Het vierde werelddeel

Artikelnummer: 9789045849447
Artikel 20 van 350
€ 10,00
Voorraad 1 stuk
Overzicht

Het vierde werelddeel van Toby Lester, het verhaal over de ontdekking van de wereld, de kaart die Amerika zijn naam gaf en het begin van de Nieuwe Tijd. 
Kortom de eerste kaart die de hele wereld toonde zoals we die nu kennen. De kaart bevestigde dat Europa van de middeleeuwen in de Nieuwe Tijd was overgegaan, van een wereld waarin men zich voorstelde hoe de aarde eruit zou (moeten) zien, naar een wereld waarin ontdekkingsreizigers als Marco Polo, Columbus en Amerigo Vespucci de grenzen verkenden. Van een wereld waarvan de kerk vond dat zijn schepping niet betwijfeld, noch volledig begrepen kon worden, naar een wereld waarin de humanisten de mens centraal plaatsten.
De kaart was lange tijd onvindbaar, een mythische graal waar cartografen tevergeefs naar zochten. Tot er in 1901 een exemplaar werd gevonden.
Het vierde werelddeel vertelt over die beroemde kaart. Over Martin Waldseemüller die meende dat Amerika ontdekt was door Amerigo Vespucci en het daarom abusievelijk zijn naam gaf. Het boek vertelt ook de geschiedenis van de ontdekkingsreizigers die de informatie over de kusten waarlangs zij zeilden, de landen waarheen zij reisden en de bergen, meren en rivieren die ze overstaken doorgaven aan de cartografen van hun tijd.
Het vierde werelddeel beschrijft hoe de wereld met iedere ontdekkingsreis groter en vollediger werd. 
Vertaald door Han Visserman. 

Schrijver
Toby Lester

Titel
Het vierde werelddeel-Het verhaal over de ontdekking van de wereld, de kaart die Amerika zijn naam gaf en het begin van de Nieuwe Tijd

Uitgever
Mouria

Plaats van uitgave
Amsterdam

Jaar van uitgave
2009

Aantal pagina's
519 blz.

Bijzonderheden
Gebonden, rug iets verschoten, met leeslint, in goede staat.

ISBN of EAN
9789045849447

© 2010 - 2025 Boekenstek | sitemap | rss | webwinkel beginnen - powered by Mijnwebwinkel