Boeken over de Hoeksche Waard
De geboortegrond van Boekenstek is de Hoeksche Waard. Het kan natuurlijk niet anders of hij heeft ook een pagina met boeken over de geschiedenis van de Hoeksche Waard. Dorpen in oude ansichten, romans van Pleun Troost, de bedijkingsgeschiedenis enz. Kijk en lees!
- Ham, Willem van der-De Grote Waard
De Grote Waard van Willem van der Ham vertelt de geschiedenis van een Hollands landschap, de Hoeksche Waard, het Eiland van Dordrecht en de Biesbos.
€ 20,00 - Heistek, P.J. (e.a.)-Door Zijne hand (jubileumboek School met de Bijbel Goudswaard)
Door Zijne hand, een eeuw School met de Bijbel in Goudswaard is een schitterend jubileumboek van de hand van P.J. Heistek, A. van Steensel-Slooter en L. van Dolderen-van der Hoeven.
In dit boek ligt de nadruk op 'kijken'.€ 5,00 - Hoek, A.P. van den (e.a.)-Agrarische Kwaliteit van de Hoeksche Waard
Agrarische Kwaliteit van de Hoeksche Waard, 150 jaar geschiedenis van agrarische belangenbehartiging in de Hoeksche Waard 1848-1998.
Uitgave van de afdeling Hoeksche Waard van de Westelijke Land- en Tuinbouw Organisatie.€ 10,00 - Hoek, A.P. van den-Boerderijen en hun bewoners in de Groote Waard
In Boerderijen en hun bewoners in de Groote Waard 'Hoeksche Waard' van A.P. van den Hoek worden niet minder dan 100 boerderijen en vooral hun bewoners beschreven.
€ 39,50 - Hoekschewaards Landschap-Kreken van de Hoeksche Waard
Kreken van de Hoeksche Waard is een hoogstaande uitgave van Het Hoekschewaards Landschap met veel fotomateriaal.
Lees en kijk over de natuur, het onderhoud, de bebouwing, de mensen, de oude glorie enz.€ 7,50 - Hollaar-Beijerlandsche Berichten
De Beijerlandsche Berichten van april 2015 (18e jaargang no. 57) is geheel gewijd aan het 100-jarig bestaan van Modecentrum Bas Hollaar in 2015.
€ 5,00 - Hooft, Otto 't en Viskil, Leni-Numansdorp in vroeger tijden (deel 6)
Numansdorp in vroeger tijden-deel 6, samengesteld door Otto 't Hooft en Leni Viskil, een schitterend kijk- en leesboek over Numansdorp in het midden van de 20ste eeuw.
€ 10,00 - Hoogland, Hans-Heinenoord in vroeger tijden (deel 2)
Heinenoord in vroeger tijden van Hans Hoogland geeft een beeld van het dorp Heinenoord van 1930 tot 1960.
Aan alle facetten van het dorpsleven wordt aandacht besteed. Ook de Watersnood in 1953 krijgt aandacht.€ 10,00 - Junior Kamer Hoeksche Waard-Hoeksche Waard... 'n promotie waard!
Een boekje over de geschiedenis van de Hoeksche Waard.
Inhoud:
- Land uit bevochten water
- Godsdienst
- Eet- en drinkgewoonten
- Ruilverkaveling
- Landbouw
- Oude Ambachten
- Nijverheid, handel en industrie€ 4,00 - Laarhoven, M.P.-Bouwvereniging Volksbelang 1914-1989
Bouwvereniging Volksbelang heeft bij haar 75-jarig bestaan in 1989 dit boekje uitgegeven met de geschiedenis van het wonen in Oud-Beijerland vanaf 1325.
Met tal van foto's.€ 10,00 - Leeuwenburgh, P.-100 jaar Christelijk Onderwijs Oud Beijerland
100 jaar Christelijk onderwijs van de Vereniging voor Gereformeerd Onderwijs te Oud-Beijerland.
Een beknopt boekje over het christelijk onderwijs in Oud-Beijerland.
Met foto's.€ 5,00 - Leeuwenstein, D.E. en Woel, A.M. van der-Heinenoord beeld van een gemeente
Ter gelegenheid van de herindeling van de Gemeente Heinenoord is in 1983 Heinenoord, beeld van een gemeente samengesteld door D.E. Leeuwenstein en A.M. van der Woel.
€ 7,50 - Leeuwestein, Jopie en Dick-Hoeksche Waard Anno 1988
Hoeksche Waard Anno 1988 van Jopie en Dick Leeuwestein is het eerste jaarboek van het eiland de Hoeksche Waard.
Dit boek zal zeker herkenning oproepen voor hen die in 1988 in de Hoeksche Waard woonden.€ 5,00 - Luitwieler, Mieke (e.a.)-Vogels van de Hoeksche Waard
Vogels van de Hoeksche Waard, een uitgave van de Vogelwerkgroep Hoeksche Waard, is een boek om uren in te kijken en te lezen.
€ 10,00 - Meer, Pieter van der-Numansdorp, het centrum van de wereld
In 224 pagina's beschrijft Pieter van der Meer in Numansdorp, het centrum van de wereld het dorp aan het Hollands Diep.
Dorpsverhalen, geschiedenis, NSVV, verdwenen (stenen), import, kerken, scholen, pepernoten, namen enz.€ 7,50 - Mes, Benedikte en Verhoeff, Leon-Een rondje Hoeksche Waard
Lekker koken met lokale producten is de ondertitel van Een rondje Hoeksche Waard van Benedikte Mes en Leon Verhoeff.
De schrijvers nemen de lezer mee langs 13 lokale producenten van producten uit de Hoeksche Waard.€ 7,50 - Mes, Benedikte en Verhoeff, Leon-Heerlijk Hoeksche Waard
Heerlijk Hoeksche Waard, koken met streekproducten, van Benedikte Mes en Leon Verhoef is weer een boek vol culinaire hoogstandjes met streekproducten.
€ 10,00 - Mill, John-Het zaad van het kwaad
Het zaad van het kwaad, kwaad gezaaid en kwaad geoogst, van John Mill is een verhalenbundel van een import-Hoekschewaarder.
€ 8,50 - Moerman, Cees-100 jaar Christelijk Onderwijs Heinenoord
100 jaar Christelijk Onderwijs Heinenoord 1890-1990, redactie en samenstelling door Cees Moerman.
Van Erve-school naar Regenboog.
Een schitterend kijk- en leesboek met tal van foto's van oud-hoofden, klassen, personeel enz.€ 10,00 -20%
Museum Hoeksche Waard-De Canon van de Hoeksche Waard (nieuw, licht beschadigd)De Canon van de Hoeksche Waard, een uitgave van Museum Hoeksche Waard, bestaat uit 50 vensters die de geschiedenis van de Hoeksche Waard belichten.
€ 34,50 € 27,50- Museum Hoeksche Waard-De Canon van de Hoeksche Waard (nieuw)
De Canon van de Hoeksche Waard, een uitgave van Museum Hoeksche Waard, bestaat uit 50 vensters die de geschiedenis van de Hoeksche Waard belichten.
€ 34,50 - Nobel, J.A., Paans, Y. e.a.-25 jaar Eben Haezerschool Oud Beijerland
Dit boek vertelt de geschiedenis van 25 jaar Eben-Haezerschool in Oud-Beijerland, de periode van 1972-1999.
Lees over het stichten van de schoolvereniging, het begin van de school, interviews met twee directeuren enz.€ 8,50 - Ollefen, L. van-De Nederlandsche Stad en Dorp Beschrijver
L. van Ollefen geeft in dit deel van De Nederlandsche Stad- en Dorp-Beschrijver een beschrijving van al de dorpen in de Hoeksche Waard anno 1793.
€ 7,50 - Oosthoek, Albert-Uit trouw geboren, illegaliteit in Oud Beijerland
Uit trouw geboren van Albert Oosthoek, een boek over de illegaliteit in Oud-Beijerland, in het bijzonder over de verzetsgroep Zinkweg.
€ 15,00 - Oprel, J. en Kosters, L.J.-400 jaar Hervormde Gemeente Nieuw Beijerland
De geschiedenis van de Hervormde Gemeente te Nieuw-Beijerland.
Een lezenswaardig boekje over het wel en wee van Hervormd Nieuw-Beijerland. Lees over de kerk, de toren het interieur, antieke Bijbels, het orgel, de graven enz.€ 5,00 - Plus Blaak-Historisch Numansdorp
Plaatjesalbum Historisch Numansdorp, een actie van Plus Blaak in oktober-november 2021 om plaatjes te sparen bij de Plus en in het huis-aan-huis bezorgde album te plakken.
Dit album is leeg. Bijgevoegd drie stickers.€ 5,00 - Ree, Arco van de-Baken in het landschap; verhalen over de Barendrechtse Brug
Baken in het landschap is een boek over de geschiedenis van de verdwenen Barendrechtse brug (1888-1969), geschreven door Arco van de Ree.
€ 8,50 - Reverhorst, Hermanus-Strijen door het vuur verteerd (voorwoord Pleun R. Troost)
Strijen door het vuur verteerd bevat de preek van ds. Hermanus van Reverhorst na de brand van 1759.
Kerkelijke redevoering op de ijselijke en nooit meer alzo gehoorden brand, aldaar voorgevallen de 22e mei 1759.€ 4,00 - Rijkhoek, J.-De Hoeksche Waard zoals het was
Schitterend fotoboek over de Hoeksche Waard voor de Tweede Wereldoorlog.
Alle dorpskernen komen langs. De oude foto's met onderschriften laten de oude Hoeksche Waard weer leven. Wist je dat Oud-Beijerland twee molens had?€ 8,50 - Schipper, J.-Het Oude Raadhuis-De geschiedenis van het Raadhuis te Oud-Beijerland
Het Oude Raadhuis, geschreven door J. Schipper, vertelt de geschiedenis van het Raadhuis te Oud-Beijerland.
Ongetwijfeld is het over de Vliet gebouwde Raadhuis het meest markante gebouw van Oud-Beijerland.€ 4,00 - Schipper, J.-Oud-Beijerland toen en nu
Oud-Beijerland toen en nu van J. Schipper laat steeds een oude ansichtkaart van Oud-Beijerland zien en vergelijkt dit met een foto van de huidige situatie (1994).
€ 10,00 - Spek, Jan Paul van der-Het huis van Egmont en de Beijerlanden 1491-1619
Het Huis van Egmont en de Beijerlanden 1491-1691 van Jan Paul van der Spek is een uitgave in het kader van de herdenking van het overlijden van Lamoraal van Egmont, in 2018 precies 450 jaar geleden.
€ 19,50